Створена Київська агломерація. Що це таке

Агломерація

Мер Києва Віталій Кличко та представники 19 громад, прилеглих до столиці населених пунктів, прийняли рішення про створення асоціації «Київська агломерація» та затвердили її статут.

Представники ще 30 громад, планують приєднатися до асоціації.

Як зазначив мер столиці Віталій Кличко, якого обрали головою «Київської агломерації», процес створення асоціації тривав майже два роки. За цей час провели чимало консультацій з міськими, селищними та сільськими головами, радами територіальних громад Київської області.

Метою асоціації є об’єднання зусиль місцевих рад для вирішення загальних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

«Така співпраця столиці та навколишніх міст прискорить розвиток регіону, його інфраструктури, збільшить інвестиційну привабливість великого Києва. Адже ми і так взаємопов’язані. Трудовими ресурсами, інфраструктурою, іншими факторами. Зазначу, щодня до Києва з навколишніх міст і селищ приїжджає на роботу близько півмільйона осіб. Подібні об’єднання – агломерації, метрополії – існують в усьому світі і вони показали свою ефективність. І саме Київський регіон є одним з найбільших столичних європейських агломерацій із сукупним населенням більш 4 млн. чоловік. Тому ми всі передумови для подальшого успішного розвитку», – сказав Кличко.

Він також зазначив, що в процесі створення асоціації допомагали фахівці офісу Ради Європи в Україні.

Агломерація — це об’єднання населених пунктів.

Аналітика по темі: Огляд ринку приватних будинків у передмісті Києва: підсумки 2018 року

Раніше повідомлялося, що сьогодні існує велика проблема переповненості шкіл у містах України.