Що зміниться з 1 липня в Україні: збільшення прожиткового мінімуму, пенсій і нові правила сплати податків

Що зміниться з 1 липня в Україні – повний перелік новацій

З 1 липня в Україні зміняться розміри прожиткового мінімуму, пенсій, а також вступлять в силу нові правила сплати податків і правила пільгового проїзду в Києві. Зміни з 1 липня в Україні ініційовані Верховною Радою, Кабміном, а також місцевими органами влади.

Перелік того, що зміниться з 1 липня в Україні почав формуватися ще з початку року, а також при внесенні поправок в законодавство.

Що зміниться з 1 липня в Україні – повний перелік новацій

Реформують спиртову галузь

На 1 липня заплановано початок демонополізації та роздержавлення виробництва та продажу спирту в Україні. Новий закон, прийнятий наприкінці 2019 року, дозволяю виробництво, експорт, оптову і роздрібну торгівлю спирту будь-яким суб’єктам господарювання, які отримали відповідну ліцензію.

Ще за рік (з 1 липня 2021 року) приватним компаніям буде дозволено розпочати будівництво і запуск в експлуатацію підприємств з виробництва спирту.

Треба відзначити, що перед початком цієї реформи Верховна Рада готувалася перенести терміни на кінець 2020 року – жовтень або грудень.

Читайте також: НБУ дав прогноз по ринку нерухомості України: новобудови ризиковані для інвесторів, попит буде відновлюватися 2 роки

З 1 липня повернуть гроші за пробне ЗНО

З 1 липня розпочнеться повернення грошей батькам абітурієнтів, які заплатили за пробне ЗНО в 2020 році. Пробне тестування відбулося в онлайн-режимі, тому Кабмін вирішив повернути сплачені кошти (у Києві одне тестування коштувало 150 гривень, максимальна кількість пробних тестів – 2).

Покрутив кошти за пробне ЗНО планується протягом усього другого півріччя – до грудня 2020 року. Гроші будуть зараховуватися на картки «Приватбанку».

Земельний податок треба платити по-новому

З 1 липня земельний податок в Україні сплачується за новими правилами, які були встановлені під час розгляду та ухвалення закону № 466-IX (законопроект №1210). Скасовуються пільги для суб’єктів господарювання, які працюють на спрощеній системі оподаткування в частині сплати земельного податку. А саме: для «єдинників» перестає діяти звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки та/або нерухоме майно, яке перебуває на таких земельних ділянках, переданих в оренду (найм, позику).

Читайте також: Як в Києві перевести жиле приміщення у нежиле: нова інструкція 2020 року

Київ не став вводити єдиний електронний квиток з 1 липня з-за пільговиків

Київська влада мала намір змусити платити за проїзд в громадському транспорту пільговиків, які не зареєстровані в столиці. Їм пропонується платити за проїзд «живими» грошима, а потім відшкодувати витрати в органах соціального захисту за місцем реєстрації.

Проте напередодні нововведення було заявлено, що з впровадження єдиного електронного квитка мерія Києва готова на відстрочку до 1 січня 2020 року. У КМДА сподіваються, що за цей час вдасться врегулювати питання про відповідність нових правил законодавству, яке передбачає безкоштовний проїзд для пільговиків на території всієї країни.

З 1 липня ломбарди стануть обмінниками

З 1 липня вступають в силу положення закону про спліті, який був прийнятий у вересні 2019 року. Нагляд за страховиками, кредитними спілками, ломбардами перейде від Національної комісії фінпослуг до Національного банку.

Крім того, з цієї дати Нацбанк дозволить ломбардам проводити обмін валюти. До ломбарду буде застосовано вимоги про мінімальну суму капіталу: від 500 тисяч гривень.

Пияцтво за кермом стане кримінальним злочином

З 1 липня вступає в силу Закон України, який доповнює Кримінальний кодекс статтею про криміналізацію водіння у п’яному вигляді. Стаття 286-1 передбачає покарання за «управління транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння або під впливом медичних препаратаов, що знижують увагу та швидкість реакції».

У Кримінальному кодексі встановлюються базові штрафи від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на даний момент 17-34 тис грн). За повторне протягом року водіння напідпитку – 3000 неоподатковуваних мінімумів або 51 тис грн і позбавлення прав на 2-3 роки.

Читайте також: чи Допоможуть казино і закон про гральний бізнес готелів у Києві?

З 1 липня в Україні зростуть пенсії і прожитковий мінімум

З 1 липня в Україні виросте мінімальний прожитковий мінімум – до 2118 гривень в місяць. Це потягне за собою і підвищення мінімальної пенсії для українців, які отримують її за віком. Розмір мінімальної пенсії з 1 липня складе 1712 гривень.

Після підвищення мінімальної пенсії відбудеться перерахунок щомісячних виплат для пенсіонерів, які мають стаж понад 35 років (чоловіки) та 30 років (жінки). Їх доплата за кожен додатковий до стажу рік складе 17,12 гривень – 1 відсоток від мінімальної пенсії.